Články

od autora Pavel Janoušek

Tento autor v tomto roce nenapsal žádný článek.

Tento autor v tomto roce nenapsal žádný článek.

Tento autor v tomto roce nenapsal žádný článek.

Hoši děkujeme - mladší přípravka - 1.

anotace

Roztoky jedou, tabulku vedou. Tak to jsem si nemohl odpustit  při hodnocení podzimní části okresního přeboru mladších přípravek – skupina E. Gratulujeme hlavně hráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu (tj.rodičům).

      Z dvaceti zápasů jedno prohrané utkání, to je pěkný sportovní úspěch. Jak jsme se k tomu dopracovali? Samozřejmě tréninkem, kde začínáme pracovat s mládeží v tzv. předpřípravce, která se seznamuje s fotbalem nejprve zábavnou hrou. Po čase se zapojí do normálních tréninků a poté posílí mladší přípravku, která již hraje pravidelnou soutěž. Za to patří dík hlavně trenérovi Ivanu Šaljičovi, který začal pracovat s těmi nejmenšími s příčinlivou starostlivostí a vysloužil si tak fotbalovou přezdívku „Pan máma“.

celý článek

Mladší přípravka hraje fotbal - ohlédnutí za ukončenou soutěží

anotace

     Především chci poděkovat všem hráčům a našim příznivcům, hlavně rodičům, prarodičům a všem těm, kteří nám v sezóně 2013–2014 pomáhali hrát fotbal. Absolvovali jsme okresní soutěž mladších přípravek na Praze-západ, skupinu D. V této soutěži jsme odehráli 60 zápasů! Získali jsme 131 bodů, vyhráli 42 utkání, 5 remíz a 13 krát jsme odešli poraženi. Celkově jsme skončili na třetím místě, od prvního nás dělily 4 body, neuvěřitelně vyrovnané, rozhodovalo každé utkání a každý vstřelený gól. V jarní části jsme byli nejlepším týmem a potvrdili naši vzestupnou tendenci. Zřetelný pokrok byl vidět u všech hráčů jak individuálně, tak v naší kolektivní hře. 

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek,skupina D - 10. kolo, 17.5.2014 Tuchoměřice

anotace

V 10.kole naší soutěže jsme se sešli v Tuchoměřicích. Náš nejbližší soupeř, co se týká vzdálenosti. A hned jsme začali s domácím týmem. V prvním poločase jsme podali kompaktní výkon a vedení 2 : 0. Hráli jsme v dešti , ten zvyšoval intenzitu, proto jsme na patnáct minut přerušili a pokračovali v druhé půli již za lepšího počasí. Tam se hra již vyrovnala, ale přeci jenom vítězně Roztoky – Tuchoměřice  3  : 1.

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek, skupina D - 8. kolo, 26.4. Dobrovíz.

anotace

Počasí na fotbal jak stvořené, pěkně pokropený trávník po jarním dešti a slunečný den. Co více si přát. V prvním utkání  jsme byli zvědaví, jak si náš tým poradí bez našeho nejproduktivnějšího hráče Dana Ruse. Byli jsme mile překvapeni. Roztoky – Tuchoměřice  5 : 0.

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek skupina D. SK Roztoky - 19.4.2014 - 7 turnaj

anotace

     Po zimní přípravě, kterou jsme nezanedbali, jsme chtěli zúročit naše turnajové zkušenosti. Na přípravných turnajích, jsme končili „věčně“ druzí (jednou první a třetí). Na našem soutěžním domácím turnaji jsme chtěli podat co nejlepší výkon a potěšit tak naše fanoušky a hlavně rodiče, kteří nás tak podporují. Doma se má vítězit.

celý článek

Přípravné utkání mladší přípravky s týmem Aritma Praha

anotace

Dne 25.3. jsme navštívili s mladší přípravkou tým Aritmy Praha na jejich hřišti ve Vokovicích. Hráli jsme na povrchu s umělou trávou. Domluvili jsme utkání na dvou hřištích pro ročník 2006 a mladší. Hrací základna Aritmy je přeci jen větší, tak jsme museli doplnit jeden tým i ročníkem 2005. Hrálo se na čtyři čtvrtiny po 15 minutách.

celý článek

Mezinárodní přípravné utkání mladší a starší přípravky

anotace

Dne 18.3.2014 na našem domácím hřišti v Roztokách jsme změřili síly v mezinárodním utkání s výběrem Riverside School z Prahy 6. Z předešlého poměření jsme měli co oplácet, ale hrálo se na umělém povrchu. Tak snad nám pomůže travička.

                                  

     

celý článek

Halový turnaj mladší přípravky - Ruzyně 8.2.2014

anotace

Ještě v 17. hod na pátečním tréninku jsme netušili, že druhý den v sobotu budeme na turnaji v Ruzyni. Při naší předešlé účasti jsme zvítězili a tak při prosbě, zda bychom nemohli nahradit tým Čechie Smíchov, který z turnaje odstoupil, jsme nemohli odmítnout. Příjemní pořadatelé a dobré výsledky v místě turnaje, to se musí využít. Tým jsme poskládali, i když chybělo pár našich opor.

celý článek

Turnaj mladší přípravka

První naše vystoupení v roce 2014 po vydatném vánočním odpočinku. Než jsme se stačili rozkoukat, vlítli na nás soupeři z týmu  Čechie Kralupy a my jsme nevěděli, kde nechal tesař díru. Prostě nám hra nešla, pomalí v rozehrávce, nešla nám kombinace, vázla přihrávka. Hrálo se jen na naší půlce, k soupeři jsme se nedostali. Celý zápas jsme bránili, soupeř hrál v obráceném gardu. Kombinoval, zakončoval, ale tam byla jeho jediná slabina. Nás se v tomto ohledu drželo štěstíčko. Z této střelecké kanonády jsme obdrželi jen jednu branku, neuvěřitelné a ještě více v tom, že to byl jediný gól v naší síti za celý turnaj !! Čechie Kralupy – SK Roztoky  0 : 1.

celý článek

Halový turnaj mladších přípravek v Kralupech nad Vltavou dne 7.12.2013

anotace

rálo se za účasti šesti týmů  turnajovým způsobem a poté playoff. Průběh turnaje překvapil všechny „Roztocké“. Po základní části jsme nepoznali porážku a hráli v playoff o první místo v turnaji. Teď k jednotlivým zápasům. Průběh nebyl tak jednoduchý jak se zdá, ale byly to pořádné mače.

celý článek

Turnaj mladších přípravek, skupina D. 11. turnaj - Roztoky 25.5.2013

anotace

Konečně jsme vybojovali vítězví v turnaji na domácím stadionu před našimi fanoušky. Tím jsme nejlépe poděkovali za jejich podporu a prezentovali naší hru  před širokou veřejností i vedením klubu SK Roztoky. Děkujeme klubu za pěkné ceny, které připravilo na náš turnaj. A tím to také začalo. Všichni zúčastnění při příchodu na stadion oblhlíželi připravené poháry a medaile. Tak o to budeme bojovat!

celý článek

Mladší přípravka - turnaj skupiny D, 18.5.2013 - Hostouň

anotace

Deštivé ráno, slunečné dopoledne, jako kdybychom se řídili na tomto turnaji podle počasí. První zápas s domácím týmem nás za drobného deště zaskočil nekoncentrované na hru. Vyrovnaný zápas, ale s mnoha nepřesnostmi a chybami z naší strany, pak odpovídal výsledku utkání. Hostouń – Roztoky  2 : 1 – a to jsme soupeři pomohli vlastním gólem.

celý článek

Mladší přípravka - OP skupina D - turnaj 4.5. Červený Újezd

Rozjetí v soutěži a připravení jsme vyrazili na turnaj do Červeného Újezda první květnovou sobotu. Měli jsme co zlepšovat a předvést to, co nám minule nevyšlo. Roztoky – Hostouň  4 : 0. Hráli jsme, co nám soupeř dovolil a nepustili jej před naši branku.

celý článek

Mladší přípravka - OP Skupina D - Jeneč - 27.4.2013

Jarní soutěž mladší přípravky turnajovým způsobem jsme zahájili v Jenči 27.4.2013. Začali jsme k nepoznání dobře oproti našim předešlým začátkům. Předvedená hra příjemně překvapila, stejně jako počasí, které nám  vyšlo. Po prvních třech utkáních: Roztoky – Dobříč 5:0, Jeneč – Roztoky 0:12, Roztoky – Hostouň  6:0, všichni roztočtí fanoušci propadli vítězné euforii.

celý článek

Fotbalový turnaj mladší přípravky - Kladno 9.2.2012

Zimní fotbalová příprava v odpovídajících podmínkách nám prostě chybí. Je to znát zvláště na turnajích, kde se hraje o stěnu haly a další finesy. Nebo je to jen naše výmluva ? Asi obojí, ale tu víceúčelovou halu by si Roztoky prostě zasloužily. Snad až se bude porcovat „Medvěd“ něco zbyde.

celý článek

Halový turnaj mladších přípravek - Kralupy nad Vltavou 19.1.2013

     Letošní první turnaj začal trochu hekticky. Naši tři borci byli nominováni na výběr Prahy – západ a to zrovna na 19.1. Řešením bylo, že se zúčastní dvou turnajů během dne, protože jejich turnaj proběhl dopoledne. Výkon to byl také od rodičů, kteří s fotbalem žili celý den až do 19.15 hod. A jak náš tým SK Roztoky?

celý článek

Turnaj mladší přípravky - 9.12.2012, Unhošť. A malé přání vánoční

     Pěkný nedělní turnaj v přátelském prostředí v hale v Unhošti, co si více přát pro přípravu našeho týmu. Přeji si : Prosím tě Ježíšku, naděl klukům z mladší přípravky - PRT – Připravenost – Rychlost – Tvořivost( Víš jak jsem Tě tenkrát prosil u Messiho, tenkrát jsi pomohl.).

celý článek

Halový turnaj fotbalových přípravek r. 2004 - FK Motorlet Praha

Na fotbalový turnaj pořádaný FK Motorletem Praha jsme se moc těšili. Po delší době jsme měli možnost změřit síly s pražskými kluby. Natěšeni jsme přijeli do areálu v Radlicích, kde se turnaj odehrával.  Hned vedle je plavecký bazén, který bychom hned po turnaji potřebovali. Sedmé místo, šest porážek, příčiny nezjištěny!

celý článek

Fotbalový turnaj v Unhošti 10.11.2012

anotace

Dne 10.11.2012 jsme se zúčastnili v pěkné hale v Unhošti turnaje mladších připravek za účasti pěti týmů. Škoda, že do haly se dostáváme jenom sporadicky a je to znát. Hrajeme zde jen při turnajích a přispůsobit se povrchu a stylu hry nám vždy trvá trochu déle. Kladno – Roztoky  5 : 1. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme o tři góly.

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek - skupina D - 6. turnaj, Dobříč (hala Zbuzany)

anotace

Závěrečný turnaj podzimní části naší soutěže si zaslouží celkové zhodnocení jak systému tj. turnajový systém, tak výsledků a celkového projevu fotbalové dovednosti našeho týmu.

V prvé řadě jsme splnili to, co jsme si předsevzali a to je umístění do třetího místa. Přezimujeme na druhém místě, což si myslím, je dobrý výsledek, i když v polovině soutěže jsme měli vyšší ambice. Za druhé je podstatné, jak hrajeme fotbal, zda děláme pokroky, nebo alespoň krůčky správným směrem. Hrajeme fotbal, ale ! Kombinace, zpracování míče, orientace na hřišti, standartní situace, pokrytí míče – tak to potřebujeme zlepšit. Chybí nám PRT – Připravenost, Rychlost, Tvořivost. Naše hra má velké výkyvy, někdy radost pohledět, někdy radši nehledět.

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek, skupina D - 20.10.2012, 5. turnaj - SK Roztoky

Branky:  Filip Ošťádal  6, Tomáš Janoušek  2, Honza Růžička  2, Marek Král  2, Ondra Gebelt  1, Franta Rožec 1, Dan Demeter  1.
Tak konečně na domácí půdě – 5. turnaj se konal na našem hřišti v Roztokách. Využili jsme domácího prostředí? Určitě pohostinsky, kde jsme pro všechny účastníky turnaje připravili pěkné ceny a příjemné zázemí. Ale nás zajímá jak jsme se představili fotbalově doma.

celý článek

Přípravný zápas SK Roztoky - Admira Praha 4:9

Toto utkání jsme hráli na tři třetiny v rámci naší tréninkové přípravy dne 10.10.2012. Vyzkoušeli jsme všechny naše naděje a utkání pro nás bylo přínosem. Srovnání nedopadlo tak, jak vypadá výsledek, ale celkem pozitivně. Víme, kde je třeba zabrat a to bylo naším cílem. Doufám, že spolupráce s Admirou Praha bude dále pokračovat a přinese oběma týmům pozitivní výsledky v tréninkové i soutěžní přípravě.

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek - skupina D - Jeneč - 6.10.2012

Branky: Ondra Gebelt 6×, Honza Růžička 3×, Dan Demeter 4×, Filip Ošťádal 4×, Franta Rožec 2×, Vojta Hrivnák 2×, Tomáš Janoušek 2×
Tak v tomto turnaji jsme věděli, že hrajeme o podzimního mistra ve skupině. První zápas Roztoky – Dobříč  9 : 0. Na začátku jsme byli plni optimismu. Soupeř nám hodně dovolil, proto slušný výsledek.

celý článek

Dukla Mini Cup - 10.ročník fotbalového turnaje přípravek nar. 2004 a mladších

Srovnání s pražskými mužstvy bylo pro nás velkým přínosem. V okresním přeboru mladších přípravek se nám daří, bojujeme o přední umístění. Proto jsme chtěli porovnat naše dovednosti s výběry pražských klubů, abychom měli představu v čem jsme dobří a v čem je třeba zabrat.

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek - skupina D - 3. turnaj - Hostouň

Branky: Ondra Gebelt  4×, Marek Král  3×, Honza Růžička  7×, Filip Ošťádal  4×, Franta Rožec  3×, Štepán Kára  2×.

Náš výkon na turnaji by se dal hodnotit jednou větou. Výborný výsledek neodpovídal naší předvedené hře. Kluci bojovali, ale chyběla nám kombinace a lehkost, se kterou jsme prošli minulým turnajem v Hostivicích. Dopouštěli jsme se chyb, jako když jsme hráli minulou soutěž. Hra v chumlu hráčů, kombinace, přihrávka do volného prostoru, chyběla týmová hra.

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek - skupina D - 2. turnaj

Branky:  Filip Oštádal  3, Ondra Gebelt  6, Marek Král  4,  Vojta Hrivnák  3, Franta Rožec  2, Honza Růžička  5, Dan Demeter  3

Vítězství ! Jinak nemůžu začít. Hráli jsme jako tým a bylo to znát, že bychom se to již naučili? Kombinovat, hrát zodpovědně herně, tvořivě ? Ne, to zatím necháme několika klubům na planetě Zemi, které to umí a my zůstaneme po vítězné euforii v Roztokách na hřišti, kde budeme trénovat a snažit se dobře připravit na další utkání a soupeře.

celý článek

Okresní přebor mladších přípravek - skupina D - 1. turnaj - Červený Újezd

Střelci branek : Marek Král  6, Honza Růžička 4, Franta Rožec  3, Dan Demeter  2, Filip Ošťádal  1, Vojta Hrivnák  1

Na naše ambice první soutěžní klání s mužstvem Hostivic zapůsobilo jako  studená sprcha a vrátilo nás na zem. Výsledek Hostivice :  Roztoky -   6  :  1. Naše příprava na soustředění a tréninková předpříprava na tento turnaj, jako kdyby neexistovala. Opakování stejných chyb, špatná kombinace, nekrytí protihráči, nekompaktnost hráčů.

celý článek

SK Roztoky - Dolní Břežany - přátelsky

Na trávník nastoupili naše nové naděje. Poprvé v dresu SK Roztoky v opravdovém utkání proti soupeři.

celý článek

Roztoky - Dobříč B 5 : 1

Branky:  Záhoř Jakub 2×, Turner Adam 2×, Růžička Jan

Převaha po celou dobu utkání, tentokrát jsme měli hráče na dvě mužstva.

celý článek

Roztoky - Dobříč A 3 : 8

 Branky: Záhoř J. 2× , Král M. 1×

 Komentář z druhé ruky: Nastoupili jsme ve stabilní sestavě s uzdravenou oporou Kubou Záhořem. Oproti minulému zápasu – jiný obraz hry. Nevyvarovali jsme se ale chyb, které soupeř potrestal. Pochvalu zaslouží střelci gólů.

celý článek

Roztoky - Vestec 0 : 17

Výsledek, který se mi nechce vůbec komentovat. Všechno bych vyměnil, trenéra, realizační tým, soupeře?

celý článek

Klínec - Roztoky 6 : 1

Branka: Filip Ošťádal

V první půli slušný výkon, stav 0 : 0, bylo se na co dívat. Nechybělo napětí, nasazení, kombinace. Po nástupu na druhou půli jsme byli jako vyměnění, chvíli vypadalo, že nehrajeme proti soupeři, ale s ním. Ale štěstí přeje připraveným a my máme co zlepšovat. Nevěšíme hlavu a budeme muset zabrat na tréninku. Pochvala za prvním půli a potom zlepšit naši vůli.

celý článek

Roztoky - Všenory 3:1

Branky:  Záhoř, Král, Janoušek

 Po rozpačitém a trochu smolném začátku, jde výkon slušně nahoru. Jako v loňském roce nám trvá trochu déle než se rozkoukáme a trochu sehrajeme.

celý článek

Tento autor v tomto roce nenapsal žádný článek.

Tento autor v tomto roce nenapsal žádný článek.

Tento autor v tomto roce nenapsal žádný článek.

AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek