Dobříč B : Roztoky 5:5 (1:3)

16.09.2013 08:33:00

Góly: Doležal Jaroslav 3×, Řepa Jan, Král Václav

Utkání v Dobříči se hrálo v nestandardním dopoledním čase, což se ukázalo pro část týmu jako problém. Na druhou stranu je nutné ocenit hráče, kteří šli do hry i po včerejších slavnostech :-).

První poločas zápasu se odehrál plně v režii Roztok a tak čistý hattrick Jardy Doležala znamenal pro domácí ještě velmi mírný výsledek. Škoda dalších nevyužitých tutovek a chyb domácího gólmana, který měl pravděpodobně taky hodně náročnou sobotu. Ke smůle Roztockých se domácí dostali k ohrožení brankáře Snopka za celý poločase jenom jednou těsně před koncem poločasu, nicméně ojedinělá střela založníka Dobříče zapadla zcela přesně do růžku. Nicméně i tak poločas dopadl pro hosty velmi lichotivě.

Druhý poločas pak byl jako na houpačce. Domácí prostřídali a hned z prvního útoky dokázali vstřelit gól. Hosty to sice trochu otřáslo, nicméně téměř vzápětí Václav Král dokázal opět zvýšit na 4:2. Ovšem po pár minutách byli na koni zase domácí, když snížili na 3:4 po závaru před brankou hostí. Pak už se hrál hodně otevřený, chvilkami až lehce chaotický fotbal nahoru a dolů, z čehož vytěžili domácí další 2 góly a zcela otočili zápas. Navíc brankář Snopek ještě chytil pár dalších tutovek a domácí nastřelili 2× břevno. Hosté se přesto nevzdali, vymanili se z tlaku, několikrát zahrozili a Honza Řepa potvrdil svojí střeleckou pohotovost a opět vyrovnal. V závěru měli Roztoky dokonce opět více ze hry a tlačily, ale buď se vyznamenal domácí brankář nebo rozhodčí, když vůbec nepotrestal ostrý faul na Seidla na vápně a vzápětí raději odpískal, i když do konce zbývalo ještě pár minut.

Remíza byla určitě spravedlivá, obě strany si užily po jednom poločasu a vše proběhnulo v přátelském duchu. Jedinou kaňkou zápasu tak byl rozhodčí, který si asi trochu spletl sporty. Pískal vše jak na basketu a když se hráči dlouho nestřetli, tak si holt nějaký ten faul vymyslel. Za většinu faulů i přátelské upozornění od hráčů pak kromě závěru utkání rozdával žluté karty ;-).