Dokopná 2013

24.06.2013 16:24:00

V sobotu, 22.06.2013 byla sezona 2012/13 zakončená na roztockém hřišti závěrečnou Dokopnou.

Této akce se zúčastnilo 7 týmů z řad roztockých fotbalistů, legend, volejbalistů místního Sokola, hostů a mužstva hotelu Hilton. V jednom z týmů dokonce zářily, nejen vzhledem, ale při vší úctě ke svým spoluhráčům, i fotbalovým uměním, také dvě mladé dámy.

 Turnaj se hrál systémem každý s každým, což v mnoha případech přineslo hodně pěkných zápasů, dramatických momentů, krásných gólů, ale, bohužel, i několik zranění. Vítězem celého turnaje se bez jediné prohry stalo mužstvo okolo Ondry Staňka, které ze zadních řad skvěle dirigoval Petr Vevera st. Druhé se umístilo družstvo dorost + legendy, kde „Sigi“ úplně na vše nestačil. Proto, i přes velkou snahu dorostenců, zůstalo u druhého místa. Možná, kdyby se v prvním zápase nezranil (? :)), „Seňor gól“, mohlo být umístění ještě lepší. Třetí skončili hosté z hotelu „Hilton“, kteří ale slíbili, když je necháme příští rok vyhrát, že pro nás uspořádají závěrečnou oslavu na střeše jejich hotelu :). Čtvrté, a to je myslím velký úspěch, skončilo společné mužstvo trenérů, staré gardy, volejbalistů a zástupců Áčka. Sehráli jsme velmi vyrovnaná utkání, projevila se zkušenost, kreativita, parádní první dotek s balonem apod., prostě paráda. Chyběla pouze trošku rychlost, ale nevadí. Vzhledem k věku a hmotnosti některých borců jsme vlastně vyhráli.  Na druhou stranu, jak správně řekl Pavel Čermák: „Kdybychom opravdu vyhráli, museli by všichni Ti mladí skončit s fotbalem“ :). Na pátém až sedmém místě se umístila mužstva kolem „Koryho“, „Kolouška“ a Ríši Hodana.

Součástí Dokopné byly také vložené zápasy mladší a starší přípravky a mladších a starších žáků.

Dále jsme vyhlásili nejlepší střelce, brankáře a nejužitečnějšího hráče uplynulé sezony.

Roztockýmy kanonýry se stali Kryštof Pearse a Jan Růžička, Roztockými čapáky se shodným průměrem obdržených gólů Matěj Novotný a Jakub Svoboda a nejužitečnějším hráčem SK Roztoky za uplynulou sezonu byl zvolen Tomáš Novotný ml.

Ve specielních kategoriích byl vyhlášen Tučňák roku Míla Lyznyk za neopakovatelnou parádu po vítězném zápase s Nučicemi a hlavně, za všechny rodiče, kteří se o naše borce starají a dodávají jim potřebného klidu a kvalitního zázemí v dlouhých fotbalových sezonách, bylo ocenění „Máma Jágr“ předáno naší úžasné a starostlivé mámě, Janě Zrůbkové. Všem odměněným srdečně gratulujeme.

Na závěr Dokopné byl uspořádám koncert hudební skupiny TYP, který byl velice zdařilým završením celé této akce.

Děkuji všem „obětavcům“, hlavně dámám z občerstvení, „Grillmenovi“ za výborně připravené masové pochoutky, Řeznictví a uzenářství Zrůbek za dodávku těchto pochutin, sponzorům této akce, firmám Prockert&Hynek, Hydrolink a Renova a všem ostatním, kteří se jakýmkoli způsobem na zvládnutí této akce podíleli.

Děkuji všem za úspěšný průběh sezony 2012/2013 a přeji hodně úspěchů v sezoně následující. Užijte si prázdnin, dovolených a v srpnu se, aspoň doufám, všichni zase u fotbalu sejdeme.

Na závěr chci připomenout „Prezidentův pohár“ v nohejbale tříčlenných družstev, který se uskuteční v sobotu, 20.července 2013, na antukových dvorcích Sokola Roztoky. Přihlášky přijímám já osobně.

Podrobnosti budou na našich „webovkách“ včas upřesněny.

Děkuji  Tomáš Novotný   
předseda SK Roztoky

4.5/5 bodů (2 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek