FK Brandýsek - SK Roztoky 1:2 (1:2)

22.10.2014 14:21:00

Branky: Šťastný Michal, Soják Jakub

    V 9. kole zavítalo naše dorostenecké mužstvo 19.10.14 na hřiště FK Brandýsek, mužstva které se po osmi odehraných kolech nacházelo na 10. místě tabulky s 10-ti získanými body. Naše mužstvo se před tímto zápasem nacházelo na 4. místě tabulky s 15-ti získanými body. S mužstvem Brandýska jsme se v posledních dvou letech pravidelně setkávali, v loňském roce jsme v Brandýsku prohráli 3:4 a doma remizovali 2.2. V sestavě jsme vzhledem k absenci Kuby Hadáčka museli udělat oproti minulým zápasům nějaké změny a tak na místě stopera musel nastoupit za Kubu Hadáčka Petr Vevera, který normálně nastupuje uprostřed záložní řady. Utkání se odehrálo na těžkém rozbahněném terénu.

      Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale po chvíli se obraz hry změnil a domácí začali mít více ze hry a zatlačili naše mužstvo, při jedné nebezpečné střele se vyznamenal svým skvělým zákrokem náš brankář Máťa Novotný, který nebezpečnou střelu domácího hráče vyrazil na břevno, od břevna se odrazil míč zpět do pole, kde ho odklidil do bezpečí náš stoper. Paradoxně v době největšího tlaku domácího mužstva přišel dlouhý balón na našeho útočníka Michala Šťastného a chyba domácí obrany, které Michal Šťastný využil a běžel sám na domácího brankáře, kterého překonal střelou levou nohou na přední tyč. tato branka pomohla našemu mužstvu a srazila výkon domácího mužstva, naše mužstvo si začalo vytvářet šance zejména z rychlých protiútoků a ze standartních situací. Druhý gól našeho mužstva přišel ještě v prvním poločase, kdy po centru z pravé strany se prosadil náš dosavadní nejlepší střelec Kuba Soják – 2:0 pro naše mužstvo. Naše obrana hrála pozorně, ale i přesto jsme do poločasu inkasovali branku, a to po zbytečné ztrátě balónu u levé postranní čáry, kdy mohli naši hráči balón odkopnout, ale to se nepodařilo naopak došlo ještě k neodpískanému faulu domácího hráče na našeho obránce Lukáše Maršíka, kdy domácí hráč Lukáše strhl za ruku na zem, došlo ke ztrátě balónu, přihrávka na volného útočníka domácích uvnitř pokutového území a tento si již věděl rady a přehodil našeho brankáře Máťu Novotného, který se snažil zabránit cestě balónu do branky, ale na střelu nedosáhl. Dostali jsme branku tzv. do šatny- domácí snížili na 1:2.

      V šatně o přestávce bylo nutno hráče našeho mužstva uklidnit, protože cítili křivdu z neodpískaného faulu ze kterého jsme inkasovali gól. Do druhého poločasu však vstoupili naši hráči  koncentrovaní na svůj výkon. Druhý poločas se odehrál za mírné herní převahy domácího mužstva v poli , ale domácí mužstvo se do vyložených šancí nedostalo, pouze k několika střelám ( převážně nepřesným ) z dálky a  několika centrům. Paradoxně větší šance jsme si vypracovali mi a to většinou z rychlých protiútoků. Za zmínku stojí únik Michala Šťastného, kdy zabránil gólu svým dobrým zákrokem domácí gólman, či nebezpečná hlavička Tomáše Juráčka po centru ze strany, která těsně minula domácí branku. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, a tak naše mužstvo dorostu vyhrálo na půdě nebezpečného týmu Brandýska 2:1. Pro zajímavost – v předminulém kole porazil rým Brandýska na domácím hřišti v té době vedoucí tým soutěže Tuchlovice 4:2.  Naši hráči zaslouží pochvalu za předvedený, bojovný výkon, na těžkém rozbahněném terénu.

     Naše mužstvu je po 9-tém odehraném kole na 4. místě tabulky s 18-ti získanými body. V příštím kole dne 26.10.14 od 10.15 hodin přivítá náš dorost na domácím hřišti dorostence SK Kročehlavy, kteří v loňském roce hráli přebor Středočeského kraje a spadli do 1.A třídy. Po 9-ti odehraných kolech se dorostenci Kročehlav nacházejí na 7. místě tabulky s 13-ti získanými body. Přijďte naše dorostence povzbudit v boji o další body do tabulky.    

5/5 bodů (1 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek