Hoši děkujeme - mladší přípravka - 1.

14.10.2014 09:14:00

Roztoky jedou, tabulku vedou. Tak to jsem si nemohl odpustit  při hodnocení podzimní části okresního přeboru mladších přípravek – skupina E. Gratulujeme hlavně hráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu (tj.rodičům).

      Z dvaceti zápasů jedno prohrané utkání, to je pěkný sportovní úspěch. Jak jsme se k tomu dopracovali? Samozřejmě tréninkem, kde začínáme pracovat s mládeží v tzv. předpřípravce, která se seznamuje s fotbalem nejprve zábavnou hrou. Po čase se zapojí do normálních tréninků a poté posílí mladší přípravku, která již hraje pravidelnou soutěž. Za to patří dík hlavně trenérovi Ivanu Šaljičovi, který začal pracovat s těmi nejmenšími s příčinlivou starostlivostí a vysloužil si tak fotbalovou přezdívku „Pan máma“.

Los prvního turnaje určil na zahájení Roztoky. Doma se má vyhrávat a nám to vyšlo na jedničku, což předznamenalo naše další působení. Turnaj jsme vyhráli. Kapitán Danda Rus se na tomto turnaji rozloučil s mladší přípravkou a už následující den posílil starší přípravku, kde je fotbalově jeho místo. Nebývá zvykem pouštět rozdílového hráče v soutěži, ale pro jeho růst a pro fotbal je to dobře. Novinkou tohoto ročníku je přechod na hrací systém 4 plus 1, kde jsme museli změnit taktiku a systém hry. 

     V dalších turnajích jsme sami  byli zvědaví, jak si tým povede. K překvapení všech, jsme hráli kombinační fotbal, kterým jsme přehrávali soupeře. Výsledky však nebyli tak jednoznačné, a někdy hodně vydřené. Nejvyrovnanějšími soupeři byli týmy Tuchoměřic a Dobrovíze.. Tuchoměřice s fyzicky zdatným týmem, a Dobrovíz, která více sází na techniku a taktickou disciplínu. Tyto zápasy byli vždy hodně napínavé a končili těsnými výsledky. 

Základní sestava : Jecha, Černý, Barčák, Kysel, Šaljič a ty zdatně doplňovali : Gajzler, Hoffman, Šimek, Hladký.

     Další novinkou bylo zařazení B týmu Roztok v naší soutěži. Došlo k tomu po vzájemné dohodě s ostatními kluby. Tím se vyřešilo neobsazené místo v soutěži a lichý počet startujících klubů. Soutěž se stala zajímavější. Tým byl zařazen mimo soutěž, ale je to dobrá příležitost pro rozvoj našich hráčů. Můžou si zahrát i ti mladší, převážně ročníky 2007 a 2008. Hráči tohoto týmu si vedli dobře, zaznamenali několik vítězství a nabrali cenné zkušenosti z opravdového fotbalu. Je to další příslib do budoucnosti.

     Jen tak dále, přejeme další sportovní úspěchy. Píli a neusnout na vavřínech.                              Pavel Janoušek

5/5 bodů (2 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek