Mladší žáci hrají o zájezd na bundesligu

29.05.2014 08:01:00

Mladší žáci si v nové soutěži zahrají o zájezd na bundesligu

Kába cup
 

Mělnicko – Už pouze dny zbývají do startu letošní zbrusu nové fotbalové soutěže určené mladším žákům klubů z mělnického okresu. V prvním ročníku Kába cupu, který na konci června vyvrcholí v Horních Počaplech, si malí fotbalisté zahrají o velmi atraktivní ceny.

V celkem 34 kvalifikačních a finálových zápasech se představí dvanáctka družstev, která svede boj o zážitkové a věcné ceny. Vítěz se může těšit na návštěvu bundesligového utkání. Pro další úspěšné pak pořadatelé mají připraveny ceny v podobě návštěvy zápasů vybraných českých ligových týmů, spojené s prohlídkou stadionu a účast na tréninku A-mužstva, včetně focení s hráči.


Finálový turnaj, jehož dějištěm bude v neděli 29. června sportovní areál v Horních Počaplech, bude pro návštěvníky i účastníky doplněn dalším doprovodným programem včetně charitativní aukce, jejíž výtěžek poputuje Dětskému domovu v Kralupech nad Vltavou.

Snahou fotbalovýho internacionála a jednoho z organizátorů turnaje Jiřího Kabyla je zajistit na akcitaké účast trenéra národního mužstva Pavla Vrby, který by se tak objevil na jednom z turnajů. Ty kvalifikační, které určí, kdo se objeví v osmičlenném finále, se uskuteční ve dnech 3. – 5. června postupně v Libiši, na Pšovce a ve Vojkovicích. Zúčastní se jich týmy Záryb, Čečelic, Libiše, Lobkovic, Kralup 1901, Pšovky, FC Mělník, Luštěnic (okres M. Boleslav), Dobrovic (M. Boleslav), Roztok (Praha-západ), Břežan (Praha-západ) a Brandýsku (Kladno).

Cílem pořadatelů je zpestření mládežnického fotbalu a celková podpora sportování dětí a mládeže. „Nechtěli jsme turnaj, na který přijedou ty nejlepší týmy, ale naopak chceme, aby měli šanci na fotbalový zážitek i ty hrající na okresní úrovni,“ představil motto turnaje Jiří Kabyl, a vysvětlil tak absenci týmů hrajících vyšší než okresní soutěž. Akci podporuje Okresní fotbalový svaz Mělník. Jedním z mediálních partnerů je Mělnický deník.  

 

Autor: Luboš Kurzweil

0/5 bodů (0 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek