Ohlédnutí za podzimní částí krajské soutěže dorostu ročník 2015-2016

21.12.2015 14:39:00

,Po loňské sezóně 2014 –2015, kdy naše mužstvo dorostu skončilo na osmém místě tabulky krajské soutěže 1. A třídy ( skupiny A), opustili kádr dorostu Petr Vevera ml, Kuba Soják a Kuba Hadáček.  Kádr na další sezónu t.j. na ročník 2015–2016 bylo potřeba doplnit, a vedle nadějných žáků, kteří přešli do dorostenecké kategorie, t.j. Zdenda Záhoř, Kryštof Pearse, Imma Bárta, kteří za mužstvo dorostu nastupovali pravidelně již v minulé sezóně, a vedle Dominika Dvořáka, který věkem ještě stále žák úspěšně zapadl do mužstva, bylo mužstvo doplněno o čtyři dorostence z Velkých Přílep, získaných na střídavý start.

      Naše mužstvo vstoupilo do nového ročníku ( celkem již čtvrtý rok učinkování našeho dorostu v této krajské soutěži) na hřišti nováčka soutěže Sokola Hostouň, kterému v oslabené sestavě, kdy chybělo 5 hráčů, kteří v dalších zápasech hrálo v základní sestavě, podlehlo 2:3, kdy naše mužstvo dvakráte vedlo, ale po dvou proměněných penaltách nařízených proti našemu mužstvu nakonec podlehlo 2:3, naše branky v tomto zápase vstřelil David Čermák a Jakub Šindelář, hráč získaný na střídavý start z Velkých Přílep. Ve druhém kole naše mužstvo na domácím hřišti přivítalo mužstvo SK Kročehlavy a podlehlo mu celkově 0:6.  Ke třetímu zápasu odjíždělo naše mužstvo na hřiště AFK Eletis Lužec nad Vltavou, ne ve zrovna závidinihodné situaci ( po dvou kolech 0 bodů – skóre 2:8).  Tento zápas se hrál za velkého větru, ale naše mužstvo utkání odbojovalo a nakonec zvítězilo 2:1, když naše branky vstřelil na 1:0 ve 2 minutě z pokutového kopu náš kapitán Michal Šťastný a za stavu 1:1 rozhodl o našem vítězství 2:1 čtyři minuty před koncem Kryštof Dobrý. Ve čtvrtém kole jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Baníku Švermov, které nás v loňské sezóně dvakráte porazilo. V utkání jsme dvakráte prohrávali, ale nakonec se nám podařilo vyrovnat na konečných 2:2, i když by výsledku spíše slušela výhra našeho mužstva, což přiznal po zápase i trenér hostujícího týmu. Naše branky vstřelil Kryštof Dobrý a Filip Vondra. V pátém kole jsme zajížděli na hřiště Slovanu Velvary, v té době třetího celku tabulky. V neúplné sestavě jsme podlehli mužstvu Velvar 1:3, naší branku vstřelil Dyma Potěmkin, hráč získaný na střídavý start z Velkých Přílep. V šestém kole jsme na domácím hřišti přivítali nováčka soutěže Slovan Kladno a po velmi těžkém zápase jsme nakonec zvítězili 2:1, když naše branky vstřelil Míra Dalihod a kapitán Michal Šťastný. V sedmém kole jsme zajížděli na hřiště v té době předposledního celku tabulky mužstva Fk Kralupy 1901, a ačkoli jsme ve druhém poločase vedli 2:0 a vypadalo to na pohodové utkání z naší strany, poté jsme po našich chybách dvakráte inkasovali a za stavu 2:2 nás zázračným zákrokem zachránil náš brankář Máťa Novotný, nakonec se však podařilo v poslední minutě překlopit skóre na naší stranu a vstřelit vítěznou branku. Naše branky v tomto zápase, který byl nakonec těžší než jsme si před zápasem mysleli, vstřelili Dominik Dvořák, Tomáš Juráček a Kryštof Dobrý. V dalším osmém kole na nás na domácím hřišti čekal suverén dosavadního průběhu soutěže a to celek dorostenců Aera Odolená Voda, a ačkoli jsme do poločasu drželi celkem přijatelné skóre, nakonec se suverenita tohoto celku ukázala a odešli jsme poraženi vysoko 0:8. V dalším devátém kole jsme zajížděli na hřiště Viktorie Nelahozeves a po velmi dobrém výkonu jsme zvítězili celkem vysoko 7:2, když naše tři branky vstřelil Michal Šťastný, dvakrát se trefil Míra Dalihod, a po jedné brance vstřelil Kryštof Dobrý a Tomáš Juráček. V desátém kole naše mužstvo zajíždělo na hřiště posledního celku tabulky Sokola Dolany, a po ne příliš zdařilém výkonu, kdy jsme dvakráte prohrávali a to 2:1 a 3:2, a kdy bylo ze strany trenérů o poločase v kabině zvýšit hlas, nakonec naše mužstvo přece jenom vyhrálo 4:3. V tomto případě byly jediným pozitivem získané tři body, nikoli předvedená hra. Naše branky v tomto zápase vstřelil tři Kryštof Dobrý ( jedna z pokutového kopu) a jednu Lukáš Maršík. V jedenáctém kolem naše mužstvo přivítalo na domácím hřišti v té době třetí mužstvo tabulky TJ Roztoky u Křivoklátu, a ačkoli se muselo obejít bez naší brankářské jedničky Máti Novotného, nakonec po velmi kvalitním výkonu zvítězilo 3:2, když naše branky vstřelili Tomáš Juráček, Kryštof Dobrý a Kuba Šindelář. Ve dvanáctém kole naše mužstvo zajíždělo na hřiště čtvrtého celku tabulky mužstva Pšovka Mělník a po velice kvalitním výkonu zvítězilo 2:1, když naše branky na 1:0 vstřelil Kryštof Dobrý a na 2:1 11 minut před koncem Michal Šťastný. V posledním kole jsme na domácím hřišti přivítali celek Slavoje Zvoleněves, který se v té době nacházel na desátém místě tabulky. A nakonec se podařilo našemu celku zvítězit 2:0. když naše branky v poslední čtvrthodině vstřelil Kryštof Dobrý a střídající Marek Hendrych.

        Mužstvo dorostu skončilo po podzimní části na pátém místě tabulky s 25-ti získanými body, stejně bodů jako čtvrtý celek SK Kročeklavy a tři body ztráty na třetí místo, které obsadilo mužstvo TJ Roztok u Křivoklátu.

Tabulka střelců gólů mužstva SK Roztoky:

– 10 branek Kryštof Dobrý, 6 branek Michal Šťastný, 3 branky Tomáš Juráček a Míra Dalihod, 2 branky Kuba Šindelář a po jedné brance vstřelili David Čermák, Filip Vondra, Dyma Potěmkin, Dominik Dvořák, Lukáš Maršík a Marek Hendrych

Závěrem by jsem chtěl popřát za mužstvo dorostu SK Roztoky všem krásné prožití vánočních svátků a do roku 2016 všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti, fotbalovým mužstvům SK Roztoky mnoho sportovních úspěchů v roce 2016. 

0/5 bodů (0 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek