Okresní přebor mladších přípravek - skupina D - 6. turnaj, Dobříč (hala Zbuzany)

07.11.2012 20:57:00

Závěrečný turnaj podzimní části naší soutěže si zaslouží celkové zhodnocení jak systému tj. turnajový systém, tak výsledků a celkového projevu fotbalové dovednosti našeho týmu.

V prvé řadě jsme splnili to, co jsme si předsevzali a to je umístění do třetího místa. Přezimujeme na druhém místě, což si myslím, je dobrý výsledek, i když v polovině soutěže jsme měli vyšší ambice. Za druhé je podstatné, jak hrajeme fotbal, zda děláme pokroky, nebo alespoň krůčky správným směrem. Hrajeme fotbal, ale ! Kombinace, zpracování míče, orientace na hřišti, standartní situace, pokrytí míče – tak to potřebujeme zlepšit. Chybí nám PRT – Připravenost, Rychlost, Tvořivost. Naše hra má velké výkyvy, někdy radost pohledět, někdy radši nehledět.

Celkově doporučuji větší snahu na tréninku, zapamatovat si to, co se učíme, a od každého ještě něco navíc – aby vás fotbal bavil. Pozn. – Kdyby kluci všechno uměli, tak nám je sebere Barcelona. A za co je kritizuji platí i pro ligové kluby, i ty se potýkají s podobnými problémy. A na co by pak bylo potřeba trenéra ? Tak hlavu vzhůru do dalších bojů a dalších fotbalových krůčků.

Systém fotbalových turnajů má své pro a proti, jako každý systém. Oceňuji více zápasů, jen lépe naplánovat turnaje z hlediska např. prázdnin a přestávek, kdy je pak již špatné počasí. Kluci jsou více ve hře a více se naučí. Takže s mého pohledu je turnajový systém pozitivní.

Turnaj ve Zbuzanech – první zápas a hned náš největší soupeř. Hostivice – Roztoky  1 : 1. Celkem slušný výkon, fotbal nahoru dolů, bylo se na co dívat. Napětí až do konce, jak je u utkání s tímto soupeřem už dobrým zvykem. Pochvala pro tým, jen ta kombinace nám trochu vázla. Roztoky – Hostouň  0 : 3. Tak to jsme nečekali, ale fotbal je hra a tu  jme tentokrát prohráli. Přiznejme si, že sami. Nadrobili jsme spoustu chyb, které soupeř potrestal. Nezužitkovali jsme šance, kterých bylo také dost, ale ale - nechci se opakovat – hra po celém hřišti, kvalitní přihrávka. Jeneč - Roztoky  1 : 2. Střídali jsme na dvě pětky, byla znát nesehranost a opakování stejných chyb, což mne mrzí. Ale bojovnost nám nechyběla tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce, což bylo stejné v dalším zápase  : Dobříč – Roztoky  1 : 3. Poslední utkání přineslo opět velké napětí a strachování se o výsledek : Roztoky – Červený Újezd  1 : 1. S tímto soupeřem jsou zápasy vždy trochu vyhecované . Hrajeme vyrovnané partie a tak záleží i na individuálním projevu hráčů a celkovou týmovou sehranost. Prosím tu kombinaci, abychom se nemuseli strachovat o výsledek. Střelci gólů : Honza Růžička – 4, Dan Demeter – 1, Štěpán Kára – 1, Marek Král – 1.

Na tomto turnaji jsme skončili druzí za týmem Hostivic, což je již naším standartem. Ale  budeme se snažit v další přípravě, aby byly výsledky ještě lepší.

Superlativy zaslouží sportovní fotablová hala ve Zbuzanech, krásný fotbalový stánek. Nemohlo by podobné zařízení stát v Roztokách ?  Děkuji všem mladým fotbalistům za předvedené výkony, rodičům za to, že jim dávají tu možnost hrát za SK Roztoky a podporu celého týmu.                             

Pavel Janoušek

0/5 bodů (0 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek