Roztoky : Hostivice B 3:1 (1:1)

25.09.2013 08:54:00

Góly: Král Václav, Reinvart Petr, Jonáš Michal
Ve rámci druhého domácího utkání nás přijelo do Roztok prověřit Béčko Hostivic. Poslední utkání byla hodně vyrovnaná a stejný průběh se tedy dal očekávat i nyní. Z Á týmu jsme kromě kromě Michala Seidla angažovali dva hráče, kteří v sobotu nehráli, jinak se však kádr Béčka konsolidoval a osa mužstva tak zůstává poměrně stabilní.

První poločas začal pro domácí velmi slibně, když zhruba po deseti minutách zahrával Kořínek rohový kop na první tyč, kde si naskočil Král a precizně hlavou zavěsil. To však bylo na dlouhou dobu od domácích vše. Soupeř byl aktivnější a hbitější smíčem i bez a domácí leckdy odolávali je se štěstím. Vyrovnání nakonec přišlo poměrně nečekaně, když se Šulc nechal zbytečně obrat o míč a přízemní centr prošel až na zadní tyč, kde už neměl hsotující útočník problém uklidit ho do prázdné branky. Hosté nadále tlačili, naštěstí již bez výrazného efektu. Na konci poločasu se domácí hráči trochu probrali, hra se vyrovnala a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Poločasová přestávka pomohla spíše domácím, kterým se povedlo ve druhé půlce opět poměrně brzy skórovat, když Kořínek našel pěknou uličkou Reinvarta, který mazácky z první poslal míč podél brankáře do „kasy“. Hosté se sice nevzdávali, ale už nebyli tak výbušní a aktivní jako v prvním poločase. Jejich akce tak úspěšně likvidovala obrana, brankář Snopek a nebo nepřesnost ve finální přihrávce. Naopak to byli domácí, kteří šli do trháku. Kořínek vybojoval u brankové čáry balón a předložil ho na vápno střídajícímu Jonášovi, který nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. Po tomto gólu se hra trochu otevřela, hosté se snažili utkání ještě zdramatizovat, ovšem na úkor okének v obraně, které bohužel domácí nedokázali zužitkovat a tak utkání skončilo výsledkem 3:1.

Přestože se nám zejména v prvním poločase příliš nedařilo, nakonec jsme získali 3 důležité body, které Roztoky dokonce dočasně katapultovaly na první místo v tabulce. Veřme, že se bude dařit i nadále a nějaké body uhrajeme i v těžkém utkání v Tuchoměřicích.