Roztoky - Pšovka Mělník 2:1 (0:0)

02.09.2013 16:06:00

Těsná domácí výhra přinesla tři body!
K druhému utkání jsme nastoupili na domácí půde proti Pšovce z Mělníka. Soupeř stejně jako my první utkání prohrál a tak šlo o to, kdo získá první body v sezóně.

Branky: Vevera, Kopeček
Sestava: Maršík – Buchta, Pešek, Dalihod, Fáměra – Vondra, Vevera, Mader, Soják – Kopeček, Juráček

Od začátku byla vidět naše chuť vyhrát, nenechat soupeře jít do vedení a zvládnout suverénně utkání. Po jedné přihrávce z obranu se uvolnil Kopeček a spěchal sám na brankaře hostů, i přes jasný faul skóroval, ale rozhodčí pískl faul. Dal soupeři vybrat, jestli chce, aby gól platil, že mu dá žlutou nebo že mu dá červenou kartu a náš tým bude zahrávat volný přímý kop. Hráč soupeře byl vyloučen a z přímého kopu se ohrožení branky nekonalo.
I přes další nebezpečná zakončení, jako volej Vevery nebo zakončení Filipa Vondry, jsme do kabin odcházeli za bezbrankového stavu.
V kabině jsme si řekli, že musíme dál hrát stejně důsledně, nepouštět soupeře do šancí a sami si musíme nějaké vytvářet, že gól přijde.
Hned zkraje druhé půle se do šance probíjel Jakub Soják, ale těsně před zakončením mu soupeř míč ukopl. Z tlaku resultoval velký počet rohových kopů, bohužel bez úspěchu.
Poté Petr Vevera napálil odražený míč z voleje a nechytatelnou střelou za tyč nedal brankařovi soupeře nejměnší šanci – 1:0.

Soupeř oslabený o jednoho hráče hrozil sporadicky, vytvářel si šance hlavně po dlouhých nakopávaných míčích za naši obranu. K míči se dostal na hranici vápna Juráček, bohužel pro nás vystřelil, kdyby volil přihrávku na úplně volného Filipa Vondru, tak jsme se možná dočkali kýženého náskoku 2:0, který by mužstvo uklidnil.
Následně už tato spolupráce zafungovala, když Juráček vysunul přihrávkou za obranu Filipa Vondru, který vybojoval pokutový kop po faulu brankaře.
K exekuci se postavil Tomáš Juráček a trošku po vzoru Lukaka nedal, nicméně hlavy jsme nevěšely. Po jednom ze soubojů se k odraženému míči dostal Kopeček a parádní dělovkou levou nohou zvýšil náš náskok na 2:0.

Z dvoubrankového vedení jsme se neradovali dlouho, protože soupeř po chybě v naší obraně snížil, když míč směřující do sítě ještě minul Mirek Dalihod, ale i tak by míč skončil v brance.

V 90. minutě skvělým zákrokem podržel mužstvo Lukáš Maršík, který míč vyrazil do vzduchu, kde si už naše obrana poradila.

Roztoky tedy slaví hubenou výhru 2:1, ale zase nás mohli mrzet neproměněné šance..

5/5 bodů (1 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek