SK Roztoky - AFK Loděnice 2:2 (1:0)

23.03.2015 11:42:00

Branky : Dobrý Kryštof, Vevera Petr

V prvním jarním kole ( 14. kole) naši dorostenci přivítali na svém hřišti v neděli 22.3.15 od 10.15 hodin dorostence AFK Loděnice, kteří přezimovali na 9. místě tabulky se 17 body. Naše mužstvo přezimovalo na 4. místě tabulky s 24 získanými body. Podzimní zápas, který se hrál jako zápas 1. kola na hřišti AFK Loděnice naše mužstvo vyhrálo 4:0. Do utkání jsme nastoupili oslabeni a v omlazené sestavě. V základní sestavě nastoupili tři žáci a jeden seděl na lavičce náhradníků.

    Do utkání jsme vstoupili aktivně a vypracovali jsme si i první vyloženou šanci, kdy se do šance dostal v úniku David Čermák, ale svoji šanci neproměnil, kdy se vyznamenal dobrým zákrokem hostující brankář. Poté se šance střídali na obou stranách. Když už se zdálo, že hosté začínají přebírat iniciativu, tak se nám podařilo vstřelit branku, kdy po zahrání standartní situace z levé strany se k hlavičce dostal ve vápně Kryštof Dobrý ( hostování z PSK Union) a jeho hlavičku ještě tečoval jeden z bránicích hráčů a balón skončil v bráně – 1:0 pro naše mužstvo. Ve zbytku prvního poločasu se šance střídaly na obou stranách, tu naší nejvyloženější měl Tomáš Juráček, kdy po nevydařené střele Davida Mibelliho se balón dostal ve vápně k němu, proti němu vyběhl brankář, Tomáš chtěl zakončit do horní poloviny branky, ale branku přestřelil. Do kabin jsme šli za stavu 1:0 pro nás.

    Nástup do druhého poločasu pro nás nebyl šťastný a po zbytečné ztrátě balónu uprostřed hřiště se dostal k balónu hostující a vystřeli ze vzdálenosti zhruba 30-ti metrů, a střela mu sedla parádně a ačkoli se náš brankář Máťa Novotný snažil sebevíc na tuto střelu nedosáhl a tato proletěla do naší branky – 1:1. Podruhé jsme inkasovali po úniku hráče Loděnice na levé straně, kdy tento prudce nacentroval před branku a náš obránce Lukáš Maršík, který se snažil balón uklidit mimo bránu před za ním dobíhajícím útočníkem mužstva Loděnic, v náběhu balón bohužel špatně trefil a míč skončil v naší síti. Po vlastním gólu jsme prohrávali 1:2. Naše mužstvo však utkání nezabalilo a bojovalo až dokonce. V závěru jsme přeházeli rozestavení hráčů, hráli jsme na tři útočníky, pouze na tři obránce, a v závěru utkání se to vyplatilo a podařilo se nám naším kapitánem Petrem Veverou, který se na posledních 15 minut přesunul ze stopera ( kde odehrál většinu zápasu) do středu zálohy, vyrovnat. Petr Vevera si zpracoval ve vápně balón zády k brance, a kolem svého strážce se obtočil a vystřelil k tyči – 2:2. Ve zbytku zápasu ( do konce zbývaly asi 2 minuty) se obě mužstva snažila ještě strhnout vítězství na svoji stranu, ale ani jednomu mužstvu se to nepodařilo. Utkání skončilo remízou 2:2. S tímto výsledkem nakonec byla spokojená asi obě mužstva, i když my jsme chtěli doma zvítězit, a to i v této omlazené sestavě, ve které jsme nastoupili. Vzhledem k vývoji zápasu, kdy jsme ještě 2 minuty před koncem prohrávali 1:2 remízu bereme. Chtěl by jsem pochválit všechny naše hráče za bojovnost, že hráli až do konce. Zejména by jsme chtěl pochválit kluky z žáků, kteří za nás nastoupili. Zejména Dominik Dvořák, který nastoupil v základní sestavě, podal velmi dobrý výkon a přes jeho věk ( ročník 2001) se neztratil.

     V dalším kole zajíždíme v sobotu 28.3.15 na hřiště Kralup 1901, utkání se hraje od 10.15 hodin, sraz u našeho hřiště je v 08.50 hodin. Mužstvo Kralup je po 14-tém odehraném kole na předposledním 13. místě tabulky s 10-ti získanými body. Naše mužstvo je po 14-tém kole na 4. místě s 25-ti získanými body. Na podzim jsme na domácím hřišti porazili mužstvo Kralup 2:0. Pojeďte naše dorostence podpořit v boji o další body do tabulky.  

Sestava : Novotný Matěj – Záhoř Zdeněk, Maršík Lukáš, Vevera Petr, Bárta Imma ( 75. min. Pearse) – Juráček Tomáš, Dobrý Kryštof, Malý Dominik, Čermák David – Mibelli David, Dvořák Dominik

Ostatní výsledky 14. kola :

Králův Dvůr – Zvoleněves  11:1 (7:0), Kralupy 1901 – Velvary 1:4 (0:4), TJ Roztoky u Křivoklátu – Lužná  2:1  (1:0), Kročehlavy – Tuchlovice 3:2 (1:1), Slaný – Brandýsek 8:4 (4:0),  Hudlice – Baník Švermov  2:3 (1:1) 

0/5 bodů (0 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek