SK Roztoky - SK Kročehlavy 2:1 ( 0:1)

30.10.2014 10:08:00

Branky:  Roškot, Hadáček

      V 10. kole naši dorostenci na svém hřišti přivítali 26.10.14 od 10.15 hodin na našem hřišti dorostenecký tým SK Kročehlavy, který se po 9-ti odehraných kolech nacházel na 7. místě tabulky s 13-ti získanými body. Naše mužstvo se před tímto zápasem nacházelo na 4. místě tabulky s 18-ti získanými body. Dorostenecké mužstvo Kročehlav v loňském roce hrálo krajský přebor Středočeského kraje a na konci sezóny 2013 – 2014 sestoupilo do 1.A třídy. S týmem Kročehlav jsme se utkali v sezóně 2012–2013, kdy jsme s tímto týmem dvakráte remizovali ( doma 0:0, venku 1:1).

     Do utkání jsme vstoupili aktivně. Hned v úvodu utkání při rychlé akci byl vybíhajícím gólmanem mimo velké pokutové území  faulován Míša Roškot, kdy gólman vůbec nezasáhl balón, který byl již jinde, a srazil našeho unikajícího hráče, kterého ještě předtím chtěl podkopnout zezadu stoper mužstva Kročehlav, ale to se mu nepodařilo, náš hráč pokračoval dál až byl sražen hostujícím gólmanem. Jednoznačně měla být brankáři udělena rozhodčím zápasu červená karta, ale k údivu všech rozhodčí udělil hostujícímu gólmanovi kartu pouze žluté barvy. Žlutou kartu udělil i stoperovi, který se snažil podkopnout našeho hráče před faulem hostujícího gólmana. Jako by toto poznamenalo naše mužstvo v prvním poločase, první poločas byl poznamenán řadou nepřesností z naší strany. Zahrávali jsme spoustu standartních situací, ale nic z toho jsme nevytěžili. Po jedné z našich standartních situací, kterou jsme zahrávali,  a po odkopu bránícího se mužstva Kročehlav došlo k chybě našeho obránce na půlící čáře, kdy špatně odhadl let balónu, tento nezasáhl a útočník Kročehlav se dostal do rychlého úniku a ačkoli ho stíhali naši obránci dokázal prostřelit našeho brankáře Máťu Novotného, a prohrávali jsem 0:1. To jakoby ještě více znervóznělo naše mužstvo a do hry se vloudila spousta nepřesností a když už jsme si šanci vypracovali, tak jsme jí zahodili, jako například šance našeho nejlepšího střelce Kuby Sojáka, kdy z hranice vápna přestřelil branku. V závěru poločasu se hosté dožadovali při jedné z jejich šancí pokutového kopu, kdy se dostal po špatné naší rozehrávce hostující útočník, a došlo ke kontaktu našeho brankáře s hostujícím útočníkem, kdy náš brankáře čistě zasáhl v pokutovém území a hostující útočník teatrálně spadl na zem a dožadoval se pokutového kopu, rozhodčí zápasu však nechal správně pokračovat ve hře.  Do kabin jsme šli za stavu 0:1.

       V kabině jsme si vyříkali nějaké věci, že musíme zpřesnit hru a hrát ještě více aktivně. Do druhého poločasu jsme udělali změny v rozestavení záložní řady a obrany, a ve druhém poločase ačkoli byli v naší hře ještě několik nepřesností došlo ke zlepšení našeho výkonu a dočkali jsme se i vyrovnání. Po hezkém vysunutí dlouhým balónem za obranu se do šance dostal Míša Roškot a šanci využil, když obstřelil gólmana na zadní tyč a za pomocí tyče se míč odrazil do sítě. V té chvíli jakoby z našeho mužstva spadl velký balvan zpřesnil hru a po jedné ze standartních situací, kdy na půlící čáře rozehrával dlouhým nákopem Kuba Hadáček míč na vápno, kde k údivu všech míč propadl po chybě hostujícího gólmana až do branky. Šťastná branka, ale platila – 2:1. Ještě jsme si vytvořili nějaké šance a to zejména po centrech ze strany. Ale nakonec jsme museli být rádi, že stav utkání vydržel do konce 2:1 v náš prospěch. Protože před koncem zápasu měli hostující obrovskou šanci, kdy po centru do vápna míč jen těsně minul naší branku. Do konce zápasu jsem výsledek 2:1 uhájili a připsali jsme si do tabulky další 3 body. Naše mužstvo je potřeba pochválit za bojovnost, že dokázalo ve druhém poločase výsledek otočit, ačkoli se mu herně nedařilo. Vítězství bylo vybojované.  

       Naše mužstvo je po 10-tém odehraném kole na 4. místě tabulky s 21-ti získanými body.  V dalším kole se náš dorost představí 2.11.2014 od 10.15 hodin na hřišti TJ Baník Švermov, který po 10. kole se nachází na 10. místě s 11-ti získanými body. Sraz u našeho hřiště je v 08.30 hodin. Pojeďte naše dorostence podpořit v boji o další body do tabulky.

5/5 bodů (1 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek