TJ Sokol Choteč 1:2 SK Roztoky

03.04.2016 11:34:00

Druhé utkání proti 3. týmu okresního přeboru.

Dnes jsem zavítali na hřiště třetího týmu tabulky TJ Sokolu Choteč a lepší fotbalové podmínky jsme si nemohli přát.

Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že zde můžeme jenom překvapit. V prvních minutách jsme mohli jít hned do vedení, ale prodloužený míč po autovém vhazování bohužel jenom prolétl soupeřovým vápnem. Bohužel opět v 17. minutě soupeř potrestal chybu v obraně a šel do vedení 1:0. Soupeře to povzbudilo a do konce poločasu jsme si nevypracovali žádnou šanci, naopak soupeř mohl několikrát zvýšit svůj náskok, ale opět nás podržel Mates Novotný svými zákroky, a tak jsme šli do šaten za stavu 1:0.

Do druhého poločasu se udělaly dvě změny v sestavě. Po dlouhém pobytu v zahraničí nastoupil Zdeněk Šturm a Filip Jelínek, kteří oživili naší hru. Zdeněk Šturm také v 62. minutě srovnal na 1:1, když propálil soupeřova golmana. Tento gól nás nakopl, soupeře zaskočil a díky tomu se nám začalo dařit dostávat do dalších šancí. To už byl na hřišti i Michal Šťastný, který v 76. minutě svojí slabší levou nohou zakončil na zadní tyč a mohly vypuknout oslavy gólu na 1:2. Po tomto gólu jsme se zatáhli a spoléhali na rychlé brejky na které v útoku číhal Jan Řepa s Michalem Šťastným. Soupeř tlačil, ale do žádné pořádné příležitosti se nedostal. Naší výhru mohl potvrdit Jan Řepa a Filip Jelínek, kteří své šance bohužel nedokázali proměnit. Rozhodčímu se zjevně náš fotbal líbil a tak nechal hru pokračovat v prodloužení dalších 8 minut, ale soupeř nic nepředvedl a tak jsme ubojovali důležitou výhru 1:2.