Výsledky mladších žáků

01.10.2013 08:42:00

Dosavadní výsledky mladších žáků ukazují, že budeme v letošním ročníku jasnými aspiranty na první místo. Při výkonech, jaké kluci podávají, si ani jiné cíle klást nemůžeme.

Roztoky – Lety   8 : 1
Dobříš – Roztoky  1 : 15
Roztoky – Hostivice  4 : 1
Černolice – Roztoky  0 : 9

Dosavadní výsledky mladších žáků ukazují, že budeme v letošním ročníku jasnými aspiranty na první místo. Při výkonech, jaké kluci podávají, si ani jiné cíle klást nemůžeme. Hrajeme pohledný fotbal, snažíme se o kombinaci a časté zakončení. Většinou se nám to daří. Jsou ale chvíle, kdy na kluky něco „padne“, začnou sólovat, zakončovat z každé pozice, nepříhrávají a fotbal se přestává líbit. Po důraznější domluvě se ale vrátí k původní hře a vše se zdá v pořádku. Jenže přijde další zápas, tři rychlé góly, sebeuspokojení a fotbal je zase pryč. Ale abych jenom nekritizoval. Kluci hrají opravdu většinou dobře a některým akcím nezbývá, než zatleskat. Naše hra se líbí i soupeřům, kteří nám také často gratulují a přejí hodně úspěchů. Takže v podstatě zatím jediný problém je pochopení toho, že každé místo na hřišti je pro úspěch kolektivu důležité, i když to není zrovna místo v útoku. A střední obránce bývá jeden z nejlepších a nejzodpovědnějších hráčů mužstva. A ještě vidím jeden problém a tím je docházka a přístup některých hráčů. Fotbal je hra kolektivní, což by měli všichni pochopit a nechodit na zápasy pouze tehdy, když se mi zrovna chce. Myslím si, že parta je v mužstvu výborná, všichni se snaží táhnout za jeden provaz a udělat pro úspěch kolektivu maximum. A to by měla být ta motivace, která všechny žene dopředu,  za radostí ze hry. A to se potom projeví i na výsledcích. Nebudeme proto nikoho prosit a přemlouvat, aby chodil, každý by si měl v hlavě srovnat, co vlastně chce a co je pro partu ochoten udělat.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat hráčům starší přípravky, kteří s námi na některé zápasy jezdí. Snaží se, jejich výkony rostou, nám pomohou a je opravdu radost je na hřišti pozorovat. Budeme si některé půjčovat i v budoucnu, aby si vyzkoušeli i fotbal se staršíma klukama a připravili se na příští sezony. Budou vědět, co je čeká. Doufám, že to jejich trenéři a rodiče ocení a že tomu nebudou bránit.

 Tomáš Novotný

0/5 bodů (0 hlasování)
AUTODOPRAVA ČECH Roztoky METALCOM Kutná Hora AAC Pragocel Alchimica RECA Brno AR Brno Bláha s.r.o. Chladící věže Kala Miroslav Moravia Systems  hydrolink Město Roztoky Prockert & Hynek  Nouemont WebMotion.cz - internetová agentura                            ixis roztoky-pesek