FK Zbuzany B 7:3 SK Roztoky

Branky: Bell 2x, Kapitán

Sestava: Novotný – Záhoř, Skřivan, Seidl, Havlíček P. – Pearse, Kapitán, Vagrčka, Vevera – Havlíček, Bell

Po první prohře v sezóně s Červeným Újezdem nás čekal výjezd na hřiště Zbuzan. Dosud neporažené Zbuzany posílily tým na tento zápas o některé hráče z A-týmu.

Začátek zápasu byl opatrnější z obou stran. Byli jsme to my, kdo si vytvořil první šance a také jsme po zásluze šli do vedení 1:0, kdy Bell nasadil brankáři soupeře jesle. Nutno říci, že za tohoto stavu jsme měli několik dalších příležitostí, jak navýšit skóre. Bohužel jsme své šance neproměnili, a tak domácí trestali. Rohový kop proletěl až do malého vápna, kde se od jednoho z domácích hráčů odrazil a bylo to 1:1. Po vyrovnávacím gólu jsme opět měli šance. Kapitán si na hranici vápně krásně zasekl protihráče, výborně vystřelil, ovšem zákrok gólmana domácích nebyl o nic horší než zmíněná střela. Postupně jsme v šancích vystřídali Kapitán, Bell a dvakrát Vagrčka, nicméně branku se nám vstřelit nepodařilo. Domácí křídelník se po chybě naší obrany dostal na hranici velkého vápna, kdy nechytatelně vystřelil k tyči 2:1. Do poločasu Zbuzany přidali ještě jednu branku, tudíž poločasový výsledek byl 3:1.
V kabině jsme si řekli, že není nic ztraceného a že při zlepšené hře v obraně můžeme vývoj zápasu ještě změnit. To bychom ovšem v prvních v prvních deseti minutách druhého poločasu nesměli dvakrát inkasovat.

Domácí totiž po dalších našich zaváháních skórovali v 50. a 55. minutě a vedli tak už hrozivých 5:1. Za tohoto stavu jsme se nenacházeli v jednoduché situaci.

Odpovědí na branky domácích byla druhá branka Bella v zápase. Gól na 5:2 dodal týmu znovu špetku naděje. Začali jsme mírně domácí přehrávat, výsledkem byla po faulu na Veveru penalta, kterou s přehledem proměnil Kapitán a bylo to 5:3. Posíleni těmito dvěma góly jsme se tlačili dopředu, měli jsme touhu se zápasem něco udělat, ale soupeř nemilosrdně v tomto zápase trestal naše chyby. A po standartních situací v závěru dal výsledku konečnou podobu – 7:3.
Shrnul bych zápas tak, že jsme na narazili na kvalitního soupeře, který v tomto zápase bez jakýchkoli servítek využil svoje šance. To my jsme tolik efektivní nebyli, výsledek je hrozivý, ale herně jsme nebyli o tolik horší, než napovídá výsledek.
Již v pátek 28. září hrajeme doma mistrovský zápas s týmem Vonoklas od 15:00. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit a pomůžete nám naladit se zpět na vítěznou vlnu.