SK Roztoky - Olympia Dolní Břežany 2:0 ( 0:0 )

Poslední podzimní kolo mezi sebou svedla souboj mužstva ze spodních pater tabulky. Na programu bylo útkání s Dolními Břežany. Domácí Olympia si však nechtěla v chladný a deštivý den poničit trávník a tak se zápas odehrál pd umělým osvětlením a na umělé trávě na Mikulovce.

První poločas branku nepřinesl. K vidění byl vyrovnaný souboj ve vysokém tempu. Oba týmy předvedli řadu nepřesností což vedlo k mnoha střetům ve středu hřiště. Domácí zahrozili sérií rohů. My jsme nevyužili jednu slibnou šanci a to když se z úhlu hnal sám na brankáře Kotrba, gól však nedal.  Zápas mohl mít vynikající úroveň, umělá tráva oboum týmům vyhovovala. To by však musel zápas řídit citlivější rozhodčí. Tento jen hru kouskouval a oboum týmům kání otrávil.

Druhý poločas jsme začali lépe a byli jsme aktivnější. Zpřesnili jsme rozehrávku a dostali se do vedení. Faltus našel ve středu hřiště Novotného, ten krásnou kolmicí z první vysunul kapitána Šišku a ten už se levou nohou nemílil. 1:0 !!! Poté následovala další série rohových kopů a standartek Dolních Břežan, My jsme však buď dobře nebezpečí odvvrátili nebo se zaskvěl výborně chytající Lyznyk. V závěru jsme vybojovali přímý volný kop z ne příliš dobré pozice. Faltus však z nevýhodné udělal výhodnou a poslal míč na zadní tyč. Domácí brankář na to nezareagoval a bylo to 2:0 !!!. V závěru už Břežany z nedostatku sil a času rezignovali a my si zápas pohlídali. Za zmínku ještě stojí druhá žlutá a červená karta Kotrby. I tak jsme však poslední podzimní zápas vyhráli 2:0.

Hodnocení: Dnes si všechno sedlo. Vyhovovala nám umělá tráva, která zmírnila naše technické nedostatky. Museli jsme taktiku trochu podřídit bodům a nehrát úplně na krásu. Účel byl splněn a brali jsme všechny body. Od všech zúčastněných to byl výborný, týmový výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Šli jsme si pro to prostě více.