A mužstvo - úvod sezony
22.09.2017 11:33

V následujících řádcích bych vám rád přiblížil a zhodnotil úvod sezony, mistrovské zápasy do kterých A mužstvo nastoupilo.

Dobřichovice - Roztoky 5:0 (4:0)

Po 14ti dnech přípravy jsme přijeli na úvodní kolo do kádrem nabitých a s ambicemi postupu vyhlížejících Dobřichovic. Tento zápas se těžko hodnotí, protože prakticky za 30 minut bylo hotovo. Na Dobřichovice jsme od první minuty neměli. Zápas pro nás byl těžký, někteří hráči se viděli poprvé. Pozitivní byla alespoň hráčská účast a některé pasáže druhého poločasu, které nastiňovali, jak bychom se měli v následujících letech prezentovat.

Roztoky - Tuchoměřice 0:3 ( 0:0 )

Do druhého kola nám los v domácí premiéře přisoudil Tuchoměřice. První poločas byl vyrovnaný s mírnou převahou na straně Tuchoměřic. Divákům se fotbal musel líbit, i my jsme se snažili hrát fotbal a vytvořili jsme si nějaké šance. Těsně před odchodem do kabin jsme nastřelili břevno. Do druhého poločasu jsme nastoupili s úmyslem soupeře zlomit, opak byl ale pravdou. Projevila se nerozehranost a nesehranost a 2x rychle po sobě jsme inkasovali.  V závěru jsme dostali ještě třetí gól. Výkon byl z naší strany o mnoho lepší než před týdnem v Dobřichovicim, hráli jsme disciplinovaně, kompaktně, dobře jsme napadali a dovolím si tvrdit, že ve druhém poločase jsme byli i silnější na balonu. Nebáli jsme se vyřešit věci konstruktivně i ve složitých situacích a to bych chtěl vyzdvihnout, Byl to dobrý impuls do budoucnosti.

Štěchovice B - Roztoky 6:1 ( 2:0 )

Na předchozí zápas s Tuchoměřicemi bylo důležité dobře navázat, ale to se bohužel ani v nejmenším nestalo. Enormní počet omluvenek nás od první minuty pasoval do role outsidera. V sestavě a počtu ve kterém jsme se na utkání sešli jsme neudělali vůbec nic a inkasovali debakl. To nás ještě brankář Vojta Snopek podržel, jinak by bylo ještě hůř. Na utkání jsem nenašel jediné pozitivum, takže už se dál zdržím komentáře.

Roztoky - Všenory 2:0 ( 1:0 )

Za první tři zápasy jsme tedy měli 0 bodů a hrozivé skóre 1:14. Přišel zápas s předposledními Všenory a jedinečná šance se chytit. Účast opět nebyla ideální. Podle nutnosti 3 bodů jsme změnili i taktiku a změnili systém. Hráli jsme více odzadu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, v 7. minutě jsme vedli po gólu Snopka. Brankář neudržel střelu ze střední vzdálenosti, balon doběhl aktivní Filip Brodský a posunul pod sebe na volného Vojtu. Ten pak míč uklidil do brány. I nádale jsme se snažili hrát kompaktně hrozit ihned po zisku míče. V prvním poločase jsme ukázali pár slibných akcí po dobrém pohybu a kombinaci. Ve druhém dějství už při nás stálo trochu štěstí. Dobře zachytal Míla Lyznyk. V naší hře zavládl chaos a nízké sebevědomí na míči. Nepodrželi jsme balon a hráli příliš jednoduše. Dovolili jsme soupěři velké množství standartních situací, ze kterých při rapidní výškové převaze Všenory hrozili. Docházeli nám síly, chyběla přesnost. Bylo na nás vidět, že to rveme vůli a odhodláním. Postupem času soupeř při snaze vyrovnat otevřel ve své obraně okénka a my jsme se dostali ke třem slibným brejkovým situacím. V prvním případě netrefil z hranice velkého vápna David Gabzdyl odkrytou bránu, už předtím se ale objevil Tomáš Juráček úplně sám před brankářem. Ten mu,ale bohužel jeho pokus o kličku vystihl. V druhém případě opět Tomáš Juráček prováhal správný moment na střelu. Situace třetí už přinesla gól a potřebný klid do našich rad. v 91. minutě výborně hrající Filip Brodský uklidil balon z hranice vápna k pravé tyči. Hotovo, první tři body jsou na světě. Pozitivně lze hodnotit pouze poločas první.

Závěrem bych chtěl poděkovat fanouškům a vedení za podporu a požádat je o trpělivost. Začali jsme pozdě, trénujeme spolu pouze pár týdnů. Zároveň bych chtěl pogratulovat Roztocké mládeži k výbornému startu a k vysoké úrovni, kterou si v těchto časech udržuje. Za naše mužstvo můžu slíbit, že uděláme v nejbližších letech vše proto, aby kluci měli kluci v áčku dobré vzory a měli v budoucnu chuť se knám připojit. No a úplně na závěr. Roztoky do toho !!!