Rapid Psáry 0:2 (0:0) SK Roztoky
26.08.2019 15:38

Sestava: M.Novotný – Skřivan, Paiskr, Seidl, Tauchman – T.Novotný, Dařina, Vagrčka ©, Brodský – Koráb, Kapitán

Góly: Kapitán, Koráb

Po dlouhé letní přípravě jsme v sobotu nastoupili k prvnímu zápasu sezóny proti týmu Psár. Jak tomu už tak bývá v prvních zápasech sezóny, i tento přinesl v první půli značnou řadu nepřesností. I přes tento fakt to ale byli naši hráči, kteří si vytvořili několik velkých šancí. Ať už byl ve velké šanci Vagrčka, nebo Koráb, ani jeden z nich neuspěli. Dařina potom krásnou střelou zpoza vápnu orazítkoval jen tyč branky. Po našich šancích se probral i soupeř a byl to právě náš sok, který mohl z ojedinělé šance po naší levé straně udeřit. Přišel míč před bránu a soupeř také nastřelil pumlíč do tyče. Druhou šanci si soupeř vytvořil ze standartní situace, po níž balon jen těsně minul svatyni Matěje Novotného.

Do druhé půle jsme měli slabší vstup než do té první, soupeř byl více na míči a měl i některé náznaky šancí. Pak jsme ale konečně a zaslouženě, vzhledem k průběhu prvního poločasu, udeřili.

Po rohu Vagrčky si na centr naskočil Kapitán, který se hlavou náramně prosadil – 1:0. Byl to jeho první zápas po návratu po těžkém a vleklém zranění kotníku a hned ho takto stylově oslavil. Další gól jsme slavili jen o chvíli na to, kdy balón z levé strany předložil Tomáš Novotný luxusně Korábovi, který konečně skoróval – 2:0 pro SKR. Poté jsme zápas už víceméně kontrolovali, místy to bylo spíše o tom, kdo urve střed hřiště, kdo bude bojovnější a za vítězstvím si více půjde než nějaký extra líbivý fotbal.

Závěrem nutno dodat, že naše mužstvo bylo lepším týmem. Celkově jsme předvedli poctivý, běhavý, týmový výkon podpořený výborným výkonem obrany. Zasloužené vítězství za tři body na úvod soutěže.