SK Roztoky A 8:3 (3:2) Černošice
24.03.2019 20:54

Sestava: Novotný – Havlíček P., Dařina, Šiška, Skřivan – Havlíček L., Vevera, Vagrčka, Tauchman – Bell, Pearse

Góly: Dařina 2x, Bell 2x, Vevera, Brodský, Pearse, Havlíček P.

Po dlouhých měsících bez mistrovského utkání jsme nastoupili k prvnímu zápasu jarní části soutěže a hned to bylo doma. Vždy před prvním zápasem je ve vzduchu cítit nadšení, ale i mírná nervozita z toho, že už to zase vypukne.

Jako kdyby na nás nervozita a ještě částečně zimní spánek seděl i v úvodu prvního poločasu. Nutno říci, že ve velmi brzkém úvodu. Na časomíře totiž nesvítila ještě ani jednička a soupeř už vedl 0:1. Soupeř jednoduchou přihrávkou do pravého křídla se dostal za naši obranu a přihrávkou pod sebe nás Černošice zaskočili na tolik, že z první příležitosti ihned skórovali. Nevěřícně hráči kroutili hlavou, jak je to vůbec možné. Ovšem to nebylo vše. V desáté minutě soupeř využil chyby v komunikace a nedohody v naší obraně a skóroval podruhé. V tuto chvíli na mužstvu ležela obrovská tíha okamžiku. Nad týmem se i přes krásné jarní slunečné počasí stahovala mračna.

V 16. minutě dával míč ze strany Bell, jehož centr brankář pouze vyrazil a dobíhající Vevera z voleje uklidil míč pod břevno – 1:2. Tlak sílil. Dokázali jsme si vypracovat několik šancí, rohy přibývaly. Po jednom z rohů ve 24 minutě se míč odrazil na hranici vápna, kde si ho sebral Vevera, nacentroval na Dařinu a ten s vypětím všech sil dotlačil míč do sítě – 2:2. Na tváře trenérů Kocába a Zrůbka se vrátily mírně optimistické úsměvy. Trenérům ještě více udělal radost moment z 41. minuty, kdy Petr Havlíček levou nohou nedal brankáři šanci a bylo to 3:2. Za tohoto stavu jsme odcházeli do kabin.

Trenér určitě hráče nabádal, ať se neopakuje scénář prvního poločasu a také to, aby byl tým více koncentrovaný. Ovšem, v 50. minutě opět soupeř využil chyby při bránění a i když první střela skončila na tyči, druhou střelu už soupeř pohodlně do prázdné brány uklidil. Slovo si tentokráte vzal kapitán Vagrčka. Nacentroval roh na nabíhajícího Dařinu, který s přispěním odrazů od bránících hráčů podruhé v zápase dostal míč do sítě – 4:3. Kanonýr Bell, který byl v podzimní části soutěže nejlepším střelcem, zatím gólově mlčel.  V 55. minutě se to ale změnilo, pro míč si mezi stopery sběhnul Vevera, který krásným pasem za obranu vysunul právě Bella, který chladnokrevně zakončil – 5:3. Tímto gólem jsme zřejmě definitivně zlomili odpor soupeře. O dalších 10 minut později přidal branku Pearse, který ještě před tím, než branku vstřelil, tak napálil břevno z malého vápna. V 80. minutě si Bell narazil míč s Veverou, poté ještě se Seidlem, který mu dal přihrávku za obránce, a probuzený kanonýr Bell opět skóroval – 7:3. V závěru opět po přihrávce Seidla ještě skóroval krásně patičkou Brodský.

Utkání skončilo naší výhrou 8:3 a i díky zaváhání Zbuzan jsme se na prvním místě soutěže odpoutali na rozdíl tří bodů. Vítězství to ale bylo vydřené, nerodilo se lehce. Týmový výkon mužstva ale nakonec odpor soupeře zlomil. Toto vítězství bylo také pro našeho zastupce kapitána, ale především, skvělého kamaráda Jakuba Kapitána, kterého ze hry o postup vyřadilo těžké zranění, které si žádá dlouhou rekonvalescenci. Takže, hodně zdraví, Kubo. Jsme v tom s tebou. Mámě tě rádi Kapi a brzo se nám vrať. #JedemeDál