Zlatníky 2:4 SKR (2:0)
23.09.2019 16:25

Sestava: Novotný – Tauchman, Kapitán (C), Paiskr, Maršík – Pearse, Vevera, Dařina, Novotný – Jelínek, Seidl

Góly: 2x Seidl, 2x Vevera

Další středa. Další zápas. Člověk se ani nenaděje a je tu znova zápas. Tentokrát jsme vyjeli na hřiště Zlatník. Už ani nepočítáme, kolikátý venkovní zápas to pro nás je.

Slunečná středa se zdála být ideálním dnem pro prolomení série bez vítězství. Tyto plány ovšem zhatila brzká penalta, již v 8. minutě soupeř kopal penaltu, kterou proměnil – 1:0 pro domácí. Mužstvo v první půli působilo mdlým dojmem, zřejmě to zapříčinila i brzká penalta. I přesto jsme si dokázali brankové příležitosti vytvořit. V obrovské šanci se postřele Dařiny, která byla zblokována ocitl Novotný, brankář šanci zneškodnil a neskóroval ani Vevera z následné dorážky. Soupeř pak z ojedinělé šance vstřelil druhý gól po chybě v naší obraně.

O půli jsme si některé věci vyříkali a vybízeli jsme se navzájem, k větší aktivitě. Druhá půle pro nás začala o mnoho lépe. Byli jsme aktivní, vytvářeli si šance. Říkali jsme si, že to prostě musí přijít. Nakonec jsme dočkali, když v 54. minutě vysunul Dařina míč na Veveru, který ho potáhl směrem dopředu, přihrál do křídla Brodskému, který vystřelil. Míč skončil na tyči branky a dorážku suverénně proměnil Vevera. Mužstvo bylo nabuzeno zápas otočit. A dočkalo se vyrovnání! To, když v 64. minutě jsme zahrávali rohový kop, který propadl na zadní tyč k Seidlovi, který snadno míč uklidil do sítě – 2:2! Mužstvo muselo zápas kontrolovat i do obrany, což se díky kvalitnímu výkonu obrany dařilo. Další akce přišla v 73. minutě, kdy Dařina přihrál Veverovi, který přihrávkou za obranu vysunul Kapitána. Kapitán chtěl přihrávkou pod sebe najít Seidla, tu ale zblokoval obránce soupeře, který míč srazil na tyč. Seidl pak už jen uklidil míč do prázdné brány.

Pojišťovací gól pak těsně před koncem zápasu přidal Vevera a dodal mužstvu klid.

Co zbývá říct jiného než – cenné vítězství!